25.09.2021

  • Afyonkarahisar'da duyarlı vatandaşlar tarafından farklı zamanlarda bulunan biri yavru dört ebabil kuşu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde tedavi altına alındı.

  • Sağlık durumu iyi olan üç yetişkin ebabil kuşu doğaya salınırken, yavru ebabil kuşunun ise gerekli bakım, beslenme ve gelişimi sağlandıktan sonra doğaya salınacağı açıklandı.

  • Emine Hesna Kandır, yaptığı açıklamada, bahar mevsiminde ebabil kuşlarının ülkeye giriş yaptığını ve mayıs ayı itibariyle de yavrulama dönemine girdiklerini söyledi.

  • Besleme ve bakıma devam ediyoruz Bir hafta içerisinde merkeze dört ebabil kuşunun getirildiğini ifade eden Kandır, Üç tanesi ergin ve sağlıklıydı.

28/07/21 13:58

Ebabil kuşları emin ellerde

Afyonkarahisar'da duyarlı vatandaşlar tarafından farklı zamanlarda bulunan biri yavru dört ebabil kuşu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde tedavi altına alındı. Sağlık durumu iyi olan üç yetişkin ebabil...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin