24.06.2021

HABER ÖZETI

  • DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Bu kapsamda Aşağı Seyhan Yedigöze İmamoğlu Sulaması Projesinde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

  • Adana ili sınırları içinde yer alan, Kozan, İmamoğlu ve Ceyhan ilçelerindeki toplam 1 milyon 65 bin 540 dekar tarım arazisini modern borulu sulama sistemine kavuşturacak.

  • Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor.

  • Bu devasa sulama projesini hayata geçirebilmek için projenin ana su kaynağını oluşturmak maksadıyla 2010 yılında Yedigöze Barajı hizmete alınmıştır.

12/05/21 11:14

DSİ Genel Müdürü Yıldız: “Sulama projesinin tamamlanmasıyla 106 bin kişiye istihdam sağlanacak”

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Adana'nın Kozan, İmamoğlu ve Ceyhan ilçesinde 1 milyon 65 bin 540 dekar tarım arazisinin modern borulu sulama sistemine kavuşacağını ve 106 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi. Yıldız, yaptığı açıklamada DSİ olarak...

Istanbulhaber ·

İmamoğlu Sulama Projesinde çalışmalar devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Adana iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. DSİ, son...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin