01.12.2021

HABER ÖZETI

  • Mikroklima özelliği ile Doğu'nun Çukurova'sı olan Iğdır, ürettiği sebze ve meyve çeşidi ile Erzurum'dan Hakkari'ye kadar birçok komşu ilin ihtiyacını karşılıyor.

  • Manisa'nın Salihli ilçesindeki ıspanak yetiştiricileri, Giresun'da yedikleri ıspanakların arasında karışan avrat otu nedeniyle zehirlendikleri öne sürülen 6 kişinin haberleri sonrası yeni bir kriz yaşamanın eşiğine geldi.

  • Son baharın gözde ürünü ıspanak krizi vatandaşı tedirgin ederken, fiyatı ise Salihli Ovası'nda 1-1.5 liraya kadar düştü.

  • Kış ayının yaklaşması ile birlikte sebze ve meyvenin yavaş yavaş son bulduğu Iğdır, bu sefer ise sofraların vazgeçilmez lezzeti olan ıspanak hasadına gün sayıyor.

25/10/21 16:14

Doğu’nun Çukurova’sında ıspanak hasadına az zaman kaldı

Doğu'nun Çukurova'sı olarak bilinen ve Doğu Anadolu'nun önemli meyve ve sebze üretim alanı olan Iğdır'da ıspanak hasadına az zaman kaldı. Mikroklima özelliği ile Doğu'nun Çukurova'sı olan Iğdır, ürettiği sebze ve meyve çeşidi ile Erzurum'dan Hakkari'ye kadar birçok komşu...

Istanbulhaber ·

Manisalı üretici ’Biz zehir yetiştirmiyoruz’ deyip, çiğ ıspanak yedi

Manisa'nın Salihli ilçesindeki ıspanak yetiştiricileri, yaşanan zehirlenme vakaları sonrası yaşanan "ıspanak krizine" tepki göstermek için kameralar karşısında çiğ ıspanak yedi. Manisa'nın Salihli ilçesindeki ıspanak yetiştiricileri, Giresun'da yedikleri ıspanakların arasında...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin