27.05.2022

HABER ÖZETI

  • Genellikle diş ağrısıyla karıştırılan ve halk arasında delirten hastalık olarak bilinen trigeminal nevralji ile 18 yıldır boğuştuğunu bilmeyen Mehmet Selim Koçak (65), ağrıdan kurtulmak için tam 6 dişini çektirdi.

  • Diş Hekimi Berna Yarımağa Temizel, COVİD geçiren hastaların bir çoğunda diş problemlerinin artması, ciddi diş eti kanamaları ve kayıpları, iyileşmeyen enfeksiyonlar ve buna bağlı diş kayıpları yaşandığını belirtti.

  • Ağrıları nedeniyle zaman zaman bir şey yiyip içemeyen hasta, delirten hastalık teşhisi konulmasıyla İzmir'de sağlığına kavuştu.

  • Sağlıklı dişler için önemli tavsiye ve uyarılarda bulunan Diş Hekimi Temizel, çocuklara da düzenli kontrol alışkanlığının kazındırılması gerektiğini söyledi.

24/12/21 09:31

Diş ağrısı sanıp 6 sağlam dişini çektirdi, meğer gerçek bambaşka çıktı

Genellikle diş ağrısıyla karıştırılan ve halk arasında "delirten hastalık" olarak bilinen trigeminal nevralji ile 18 yıldır boğuştuğunu bilmeyen Mehmet Selim Koçak (65), ağrıdan kurtulmak için tam 6 dişini çektirdi. Ağrıları nedeniyle zaman zaman bir şey yiyip içemeyen hasta,...

Istanbulhaber ·

COVİD 19 diş hastalıklarını tetikliyor

Uzmanlar, COVİD 19 geçiren hastaların büyük kısmında diş rahatsızları meydana geldiğine dikkat çekti. Diş Hekimi Berna Yarımağa Temizel, COVİD geçiren hastaların bir çoğunda diş problemlerinin artması, ciddi diş eti kanamaları ve kayıpları, iyileşmeyen enfeksiyonlar ve buna...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin