24.01.2022

HABER ÖZETI

  • DEVA Partisi'nin (DP) kurucuları arasında yer alan Metin Gürcan'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alındığı bildirildi.

  • 1976 yılında Bilecik'in Bozöyük ilçesinde doğan Metin Gürcan, Kara Harp Okulu’ndan Sistem Mühendisi Piyade Teğmen olarak derece ile1998 yılında mezun oldu.

  • 2009 yılında Solomon Asch Conflict Center/ Bryn Mawr College’de ve Changing Character of War-CCW (Oxford Üniversitesi Savaşın Değişen Karakteri) programında ise 2014 ile 2015 yıllarında yılında misafir araştırmacı olarak çalıştı.

  • Robert Johnson ile birlikte editörlüğünü üstlendiği Çanakkale Savaşı: Türk Perspektifi (The Gallipoli Campaign: The Turkish Perspective) isimli İngilizce kitabı basılmıştır.

26/11/21 09:13

Deva Partisi kurucu üyesi Metin Gürcan gözaltına alındı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucuları arasında yer alan Metin Gürcan gözaltına alındı. Gürcan'ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen bir soruşturma nedeniyle İstanbul Bakırköy’deki evinde polis tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Gürcan'ın...

Türkiye Gazetesi ·

Deva Partili Metin Gürcan İstanbul’da gözaltına alındı

DEVA Partisi'nin (DP) kurucuları arasında yer alan Metin Gürcan'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında İstanbul'da gözaltına alındığı bildirildi. DP'in Kurucular Kurulu üyeliğinde bulunan Gürcan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin