06.12.2021

HABER ÖZETI

  • Güçlü Türkiye için Sektör ve Okullarımız Mesleki Eğitim Çalıştaylarında Buluşuyor adı altında yapılan çalıştayların ikincisi Matbaa alanında gerçekleştirildi.

  • Gün boyu süren çalıştayda; mesleki eğitimin topluma faydaları, yapılan üretimlerle ülke ekonomisine katkısı gibi konuların üzerinde duruldu.

  • 2021 yılında daha büyük bir artış hedeflediklerini dile getiren Özer, sürecin planlandığı gibi ilerlediğini aktardı.

  • Mesleki eğitimde kullandığımız atölye deney setlerini ve tasarım beceri atölyelerinde ihtiyaç duyulan ders ve diğer sınıf araç gereçlerini artık meslek liselerimizde üretiyoruz.

20/10/21 10:58

Denizli’de mesleki eğitim çalıştayı düzenlendi

Denizli'de 50 meslek lisesi bünyesindeki 30 meslek alanında eğitim çalıştayı düzenlendi. Gün boyu süren çalıştayda; mesleki eğitimin topluma faydaları, yapılan üretimlerle ülke ekonomisine katkısı gibi konuların üzerinde duruldu. Mesleki eğitimde yaşanan dönüşüm ve gelişimin...

Istanbulhaber ·

Yılın ilk 9 ayında meslek liselerinin ekonomiye katkısı 418 milyon liraya ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı, yılın ilk 9 ayında meslek liselerinde üretimden elde edilen gelirin 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 50 artarak 418 milyon 591 bin liraya ulaştığını açıkladı. Mesleki eğitimin yaşanan paradigma değişimi, geliştirilen projeler ve yapılan yatırımlarla...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin