06.05.2021

HABER ÖZETI

  • Kofod, bu durumun da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın iktidardan gitmesine yol açabileceğini iddia etti.

  • Suriye'nin başkenti Şam'ın artık güvenli bir bölge olduğu belirtilerek göçmenlerin ülkelerine dönmesi gerektiği belirtildi.

  • Danimarka Göçmen ve Entegrasyon Bakanı Mattias Tesfaye de Suriyeli mültecilerin oturma izninin geçici olduğunu ve artık gerekli değilse iptal edilebileceğini dile getirmişti.

  • Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Ağı (EMHRN) ise Danimarka hükümetini oturma izni kararını yeniden gözden geçirmeye, Şam ve çevresindeki bölgelerde koşulları yeniden değerlendirmeye çağırdı.

14/04/21 14:25

Danimarka, Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal etmeye başladı

Danimarka hükümeti Suriyeli göçmenleri sınır dışı etmek için harekete geçti. Suriye'nin başkenti Şam'ın artık "güvenli bir bölge" olduğu belirtilerek göçmenlerin ülkelerine dönmesi gerektiği belirtildi. Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod konuyla ilgili Politiken gazetesine...

Türkiye Gazetesi ·

Danimarka, Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal etmeye başladı

Danimarka'da hükümetin Suriye'nin başkenti Şam'ın artık "güvenli bir bölge" olduğunu gerekçe göstererek Suriyeli göçmenlerin oturma izinlerini iptal etmeye başladı. Danimarka hükümeti Suriyeli göçmenleri sınır dışı etmek için harekete geçti. Suriye'nin başkenti Şam'ın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin