20.01.2022

  • Daha sonra kateterleri (birkaç milimetre kalınlığındaki plastik tüpler) damarlardan veya ciltten girilerek görüntüleme kılavuzluğunda (Dijital Substraksiyon Anjiografi, Floroskopi, Ultrason, Bilgisayarlı Tomografi) yönlendirirler.

  • Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde uzun zamandır uygulanıyor Girişimsel Radyolojik işlemlerin Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde uzun zamandır uygulanmakta olduğunu kaydeden Doç.

  • Altınsoy, Temelleri 60'lı yıllara dayanan girişimsel radyolojik tedavilerde, işlemlerin çeşitliliği, karmaşıklığı ve derinliği son zamanlarda çok artmıştır.

  • Altınsoy, Girişimsel radyoloji uygulama alanları ve yöntemi hakkında şu bilgileri verdi: Girişimsel radyologlar önceden elde edilmiş görüntüler üzerinde gerçekleştireceği işlemi planlar.

30/11/21 09:12

Daha az ağrı, hızlı iyileşme sağlıyor

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Baki Altınsoy, Girişimsel Radyoloji sayesinde hastaların daha az ağrı çektiğini ve hızla iyileştiğini söyledi. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin