30.11.2021

HABER ÖZETI

  • Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Bakanlığın Fatih Rüştü Zorlu Toplantı Salonu'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

  • Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile önemli sorunların olduğunu kaydeden Bilgiç, S-400 tedariği nedeniyle F-35 programından ayrılmak durumunda kaldık.

  • Bizim açımızdan AB'nin ne söylediği çok önemli değil Bilgiç, AB Komisyonu'nun Genişleme ve Strateji Belgesi'ne ilişkin soru üzerine, Çifte standartla yazılmış bir rapor.

  • Biz bütün yükümlülüklerimizi yerine getirdik ve bu çerçevede de ABD'ye yaklaşık 1.4 milyar dolarlık bir ödeme yaptık.

21/10/21 16:23

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: "AB’nin ne söylediği çok önemli değil, çünkü rapor baştan aşağı çifte standartla yazılmış”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, AB Komisyonu'nun Genişleme ve Strateji Belgesi'ne ilişkin, "Bizim açımızdan AB'nin ne söylediği çok önemli değil. Çünkü rapor baştan aşağı çifte standartla yazılmış" dedi. Bilgiç, 10 ülkenin büyükelçiliklerinin Osman Kavala açıklamasıyla...

Istanbulhaber ·

Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç: "(Avrupa Birliği Komisyonu’nun Türkiye Raporu) Bizim açımızdan AB’nin ne söylediği çok önemli değil, çünkü rapor baştan aşağı çifte standartla yazılmış."

Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç: "(Avrupa Birliği Komisyonu'nun Türkiye Raporu) Bizim açımızdan AB'nin ne söylediği çok önemli değil, çünkü rapor baştan aşağı çifte standartla yazılmış."

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin