06.12.2021

HABER ÖZETI

  • Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ve GKRY'nin Doğu Akdeniz'de gerginliği artıracak hamlelerine yönelik çok sert bir açıklama yayımladı.

  • GKRY Kasım ayında da Ada'nın güneyinde yeni bir sondaja başlayacağını duyurmaktadır.

  • Ülkemiz Doğu Akdeniz'de hem kendi hem de KKTC'nin haklarını kararlılıkla korumaya devam edecektir ifadelerine yer verildi.

  • Yunanistan ve GKRY'nin bu tek yanlı eylemlerine karşı sahada ve masada gerekli adımlar atılmakta olup, bu eylemlere alet olmamaları gerektiği üçüncü ülkelerin de dikkatine getirilmektedir.

02/10/21 12:24

Dışişleri Bakanlığı: “Ülkemiz Doğu Akdeniz’de hem kendi hem de KKTC’nin haklarını kararlılıkla korumaya devam edecektir”

Dışişleri Bakanlığından, Yunanistan'ın ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerine ilişkin yapılan açıklamada, "Ülkemiz Doğu Akdeniz'de hem kendi hem de KKTC'nin haklarını kararlılıkla korumaya devam edecektir" denildi. Dışişleri Bakanlığından,...

Istanbulhaber ·

Türkiye'den çok sert Doğu Akdeniz açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ve GKRY'nin Doğu Akdeniz'de gerginliği artıracak hamlelerine yönelik çok sert bir açıklama yayımladı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

Son haberler ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin