17.05.2021

HABER ÖZETI

  • Federasyonda danışmanlık görevini üstlenen Huriye Özener, Dönerin Avrupa Birliği'nde ve İngiltere'de koruma altına alınması için başvuru sayılarımızı artırmalıyız.

  • Bu ürünlerimiz ise; Antep Baklavası/Gaziantep Baklavası, Aydın İnciri, Malatya Kayısısı, Aydın Kestanesi, Milas Zeytini'dir.

  • Bu konuda UDOFED'in, et ve et ürünleri olarak geleneksel ürün başvurusu Türkiye'de ilk ve tek olduğu gibi Avrupa Birliği'de bir ilk olacaktır dedi.

  • Dolayısıyla ülkemizde tescilli geleneksel ürünlerimiz ise; Çakallı Menemeni, Ezo Gelin Çorbası ve Denizli Tandır Kebabı'dır.

14/04/21 14:25

Döner için AB'ne ‘Geleneksel Ürün' başvurusu

UDOFED, Türk döneri için AB'ne coğrafi işaret başvurusu yapacak. Uluslararası Döner Federasyonu'nun Geleneksel Ürün ve Coğrafi İşaretler alanında baş danışmanlık görevini üstlenen Huriye Özener, bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Tescil başvurusu hakkında...

Türkiye Gazetesi ·

Döner için AB’ne ‘Geleneksel Ürün’ başvurusu

Dönerin tescil edilmesi amacıyla UDOFED, Avrupa Birliği'ne başvuru çalışmalarına hız verdi. Federasyonda danışmanlık görevini üstlenen Huriye Özener, "Dönerin Avrupa Birliği'nde ve İngiltere'de koruma altına alınması için başvuru sayılarımızı artırmalıyız. Bu konuda UDOFED'in,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin