26.10.2021

  • Oktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Cumhuriyet Meclisi projesi üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktararak, yakında inşaata başlanacağını söyledi.

  • Özellikle 2021 Yılı İşbirliği Protokolüyle mutabakata vardığımız eylemleri, gelinen noktayı ve aksayan yönleri detaylı şekilde değerlendirdik dedi.

  • Ülkemizin deniz yetki alanını sadece karasuları ile sınırlandırmaya çalışan anlayış ancak ve ancak bir cehalet ya da ihanetin yansıması olabilir dedi.

  • Bu artık Kıbrıs Türk halkının ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin beka, istiklal ve istikbal mücadelesidir ifadelerini kullandı.

20/09/21 17:50

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “Ülkemizin deniz yetki alanını karasuları ile sınırlandırmaya çalışan anlayış cehaletin yansımasıdır”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz'ün geçtiğimiz gün yaptığı açıklamaları Mavi Vatan sathını hiçe sayan açıklamalar olarak niteleyerek, "Mavi Vatanı savunmak milli bir duruş gerektirir. CHP'de bu milli duruş...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin