22.06.2021

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye, maruz kaldığı çifte standarda ve engellemelere rağmen stratejik hedefi olan Avrupa Birliği (AB) üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmektedir dedi.

  • Bu maksatla bugün başlayan Avrupa'nın Geleceği Konferansı', doğru bir tespitle yola çıkmış; ancak aday ülkelerin davet edilmemesi nedeniyle daha şimdiden kendisini dar kalıplara mahkûm etmiştir.

  • Bazı üye ülkelerin Türkiye'yle ikili meselelerini Birlik koridorlarına taşıması, Avrupa Birliği-Türkiye ilişkilerini esir almış, Birliğin küresel tehditlerle mücadele kapasitesini zayıflatmıştır.

  • Tarihi, coğrafi ve beşeri bakımdan Avrupa'nın bir parçası olan Türkiye, Birliğin karşılaştığı sorunların çözümü ve etkinliğinin artırılması hususunda üzerine düşeni yapmaya hazırdır.

09/05/21 11:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye maruz kaldığı engellemelere rağmen AB yolunda kararlı tutumunu sürdürmektedir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Türkiye, maruz kaldığı çifte standarda ve engellemelere rağmen stratejik hedefi olan Avrupa Birliği (AB) üyeliği yolunda kararlı tutumunu ve çalışmalarını sürdürmektedir" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Günü nedeniyle...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin