25.05.2022

HABER ÖZETI

  • Görüşmeye ilişkin İran Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Reisi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki ülke ilişkilerini ve bölgesel konuların ele aldıkları belirtildi.

  • Reisi, Türkiye ile ilişkilere önem verdiklerini belirterek, Ortaklık ve ilişkimize tüm alanlarda uzun vadeli bakıyoruz dedi.

  • Cumhurbaşkanı Reisi'nin görüşmede ayrıca, Bölgedeki tüm sorunlar ülkelerin toprak bütünlüğü ve egemenlikleri sağlanarak çözülebilir.

  • Türkiye ile stratejik işbirliğini öngören her türlü plana olumlu yaklaşıyoruz ifadelerini kullandığı aktarıldı.

22/01/22 23:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-İran ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede,...

Istanbulhaber ·

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Reisi telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Reisi, Türkiye ile ilişkilere önem verdiklerini belirterek, "Ortaklık ve ilişkimize tüm alanlarda uzun vadeli bakıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin