21.01.2022

HABER ÖZETI

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli deniz topuna ilişkin Bu silah sisteminin envantere girmesiyle birlikte yurt dışından tedarikte karşılaşılan yüksek maliyet ve gizli ambargolar da artık tarihe karışacaktır dedi.

  • Milli deniz topu kara atış testlerinin başarılı geçmesini temenni eden Erdoğan, deniz topunun, donanmaların vazgeçilmez unsuru olarak ön plana çıkan silah sistemleri olduğunu kaydetti.

  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın da aktif destek verdiği süreç sonunda hamdolsun 12 ay gibi rekor bir sürede milli deniz topumuzu ürettik.dedi.

  • Diğer alanlarda olduğu gibi deniz topunda da ülkemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldırmayı hedefledik.

02/12/21 22:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 12 ay gibi rekor bir sürede milli deniz topumuzu ürettik

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makine ve Kimya Endüstrisi (MKE) Deniz Topu Kara Atışları Programı'na video mesaj gönderdi. Mesajına, tüm katılımcıları selamlayarak başlayan Erdoğan, "Türk savunma sanayisi açısından yine tarihi önemdeki bir günde sizlerle...

Haber Zamani ·

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 12 ay gibi rekor bir sürede milli deniz topumuzu ürettik

Haber Zamani

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milli deniz topu paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli deniz topuna ilişkin "Bu silah sisteminin envantere girmesiyle birlikte yurt dışından tedarikte karşılaşılan yüksek maliyet ve gizli ambargolar da artık tarihe karışacaktır" dedi. Sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin