21.06.2021

HABER ÖZETI

  • ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 28 Nisan'da yaptığı açıklamada, 4 astronotu Dünya'ya taşıyacak Crew Dragon mekiğinin seferinin kötü hava şartları nedeniyle ertelenmesine karar verildiğini belirtmişti.

  • ABD'li astronotlar Michael Hopkins, Victor Glover, Shannon Walker ve Japon astronot Soichi Noguchi, fırlatmanın ardından 1 gün sonra ISS'ye ulaşmıştı.

  • NASA'nın Ticari İkmal Hizmetleri programı kapsamında, Amerikan firmaları Northrop Grumman Cygnus, SpaceX ise Dragon isimli kargo mekikleri ile ISS'ye ikmal malzemeleri taşıyor.

  • Astronotlar, SpaceX'in kurtarma gemisi tarafından okyanustan alınan uzay aracından çıkarıldı.

02/05/21 11:40

Crew-1 görevini tamamlayan NASA ve SpaceX astronotları Dünya’ya döndü

SpaceX ve NASA'nın Crew-1 görevi kapsamında uzaya gönderdiği 4 astronot Dünya'ya döndü. Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ve Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'in 6 aylık Crew-1 görevi kapsamında Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) gönderdiği 4 astronotun bulunduğu...

Istanbulhaber ·

SpaceX'in 4 astronotu taşıyan kapsülü Dünya'ya döndü

ABD'li astronotlar Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker ile Japonya Uzay Araştırma Ajansından (JAXA) astronot Soiçi Noguçi'yi taşıyan SpaceX'in Dragon kapsülü 6,5 saatlik yolculuğun ardından ABD'nin Florida eyaletinde Panama City açıklarına indi. Astronotlar,...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin