01.07.2022

HABER ÖZETI

  • 'Casusluk suçlamasıyla 20 yıla kadar hapsi cezası talep edilen DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan, yargılandığı davadan tahliye edildi.

  • Gürcan, askeri ve siyasi casusluk ve devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla zincirleme biçimde açıklama suçları ile 29 Kasım 2021'de tutuklanmıştı.

11/05/22 16:54

Casuslukla suçlanan Metin Gürcan tahliye edildi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan'ın "casusluk" suçundan müebbet ve 35 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Son haberler ·

DEVA Partili Metin Gürcan yargılandığı davada tahliye edildi

Deva Partisi kurusu üyesi Metin Gürcan'ın yargılandığı davada tahliye edilerek tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Gürcan, "askeri ve siyasi casusluk" ve "devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla zincirleme biçimde açıklama" suçları...

Istanbulhaber ·

"’Casusluk’ suçlamasıyla 20 yıla kadar hapsi cezası talep edilen DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan, yargılandığı davadan tahliye edildi."

"'Casusluk" suçlamasıyla 20 yıla kadar hapsi cezası talep edilen DEVA Partisi Kurucu Üyesi Metin Gürcan, yargılandığı davadan tahliye edildi."

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin