19.01.2022

HABER ÖZETI

  • Kremlin'den yapılan resmi açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın 26 Kasım'da Soçi'de bir araya geleceği belirtildi.

  • AB'nin Doğu Ortaklığı Zirvesi sırasında gerçekleşecek olan görüşme, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in telefon temasları sonrasında netleşmişti.

  • İkinci Karabağ Savaşı sonrasında Rusya'nın inisiyatifiyle Azerbaycan ve Ermenistan arasında ateşkes imzalandı ancak çözülmeyen pek çok konu gerilim yaratmaya devam ediyor.

  • Geçtiğimiz hafta Paşinyan ve Aliyev'in 15 Aralık'ta Brüksel'de görüşme konusunda anlaştığı açıklanmıştı.

23/11/21 15:20

Brüksel öncesi Soçi'de Putin, Aliyev, Paşinyan zirvesi

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Rusya Devlet Başkanı Putin, Ermenistan Başbakan Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev 26 Kasım'da Soçi'de biraraya gelecek Görüşme, Rusya Devlet Başkanı'nın inisiyatifiyle  gerçekleşecek. Üç ülke liderinin 9 Kasım 2020 ve 11 Ocak...

Agos ·

Aliyev, Putin ve Paşinyan 26 Kasım’da Soçi’de bir araya gelecek

Kremlin; Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan liderlerinin 26 Kasım'da Soçi'de bir araya geleceğini duyurdu. Kremlin'den yapılan resmi açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın 26 Kasım'da...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin