28.11.2021

HABER ÖZETI

  • Alınan bilgilere göre, ormanlık alanlardaki yangını fark eden yöre sakinleri durumu Bingöl Orman İşletme İl Müdürlüğü ekiplerine bildirdi.

  • Çalıştayda orman yangınları sırasında, öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler, teknoloji ile orman yangınları söndürme sistemleri kullanımı gibi farklı konu başlıkları bulunuyor.

  • Yangın bölgelerine 40 orman işletme personeli, 2 arazöz, 2 ilk müdahale aracı sevk edildi.

  • Üç bölgedeki yangının söndürüldüğü öğrenilirken, Kiğı ilçesindeki orman yangının da kontrol altına alındığı ve soğutma çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

14/10/21 12:59

Bingöl’deki orman yangınları kontrol altına alındı

Bingöl'de dört farklı noktada çıkan orman yangınlarından üçü söndürülürken, bir yangın da kontrol altına alındı. Yangınlar merkeze bağlı Yumaklı köyü, Genç ilçesine bağlı Güzeldere, Adaklı ilçesine bağlı Demiroluk ve Kiğı ilçesine bağlı Açıkgüney köyünde çıktı. Alınan bilgilere...

Istanbulhaber ·

Orman yangınlarına otonom söndürme sistemi gelecek

İklim değişikliği sürecinde orman yangınları isimli çalıştaya katılan Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, "İnsansız hava aracının tespit ettiği görüntüleri, sistem üzerinden hiç insan müdahalesi olmadan farklı insansız hava araçlarına aktarıp yangını söndürme hedefimiz var"...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin