17.05.2021

HABER ÖZETI

  • Türkiye'de her 5-6 yılda bir 7'den büyük deprem yaşandığını aktaran ZBEÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.

  • Hakan Kutoğlu ve ekibinin özel bir yazılım firmasıyla geliştirilen aplikasyon sayesinde vatandaşlar evlerinin deprem riskini yüzdesel olarak hesaplayabilecek.

  • Aplikasyonun yerel yönetimlere büyük katkı sağlayacağını aktaran Kutoğlu, Ülkemiz bir deprem ülkesi ve geçmişten bu güne çok ağır kayıplarımız oldu.

  • Amerikan Afet ve Acil Durum Ajansı'nın geliştirdiği hızlı bina değerlendirme standartlarını model aldıklarını ifade eden Kutoğlu, Türkiye'deki ile yapı tarzları çok uyumlu.

02/04/21 11:44

Binaların deprem riskini hesaplayan uygulama geliştirildi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hakan Kutoğlu ve ekibinin özel bir yazılım firmasıyla geliştirilen aplikasyon sayesinde vatandaşlar evlerinin deprem riskini yüzdesel olarak hesaplayabilecek. Ücretsiz sunulan aplikasyon, bina envanteri için de yerel yönetimlere...

Istanbulhaber ·

Binaların deprem riskini hesaplayan uygulama geliştirildi

Türkiye'de her 5-6 yılda bir 7'den büyük deprem yaşandığını aktaran ZBEÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kutoğlu ve ekibi; özel bir yazılım firması ile birlikte vatandaşların yapılarını gözden geçirmeye yönelik mobil aplikasyon geliştirdi. Ücretsiz olarak...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin