18.05.2021

HABER ÖZETI

  • Joseph Biden, 22-23 Nisan tarihlerinde video konferans yoluyla düzenlenecek İklim Zirvesi'ne katılması için Rusya Devlet Başkanı'na daha önce iletilen daveti teyit etti denildi.

  • Basın Servisi ayrıca, Putin'in Ukrayna krizine ilişkin Biden'a Rusya'nın Minsk Tedbir Paketi'ne dayanan yaklaşımı olduğunu ifade ettiği aktarıldı.

  • Biden'ın işgal altındaki Kırım'da ve Ukrayna sınırlarında Rus askeri yığınağıyla ilgili endişelerini dile getirdiğini ifade eden Beyaz Saray, Rusya'yı gerilimi azaltmaya çağırdığını kaydetmişti.

  • Açıklamada, telefon görüşmesinin ABD tarafının girişimleriyle gerçekleştiği ifade edilerek, Rusya-ABD ilişkilerinin mevcut durumu ve uluslararası gündemin bazı güncel sorunları derinlemesine tartışıldı.

14/04/21 02:13

Biden ve Putin'den kritik Ukrayna görüşmesi!

Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi. Beyaz Saray, iki liderin Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’nın (New START) uzatılmasına dayanarak,...

Türkiye Gazetesi ·

Kremlin: “Biden, Putin’i Küresel İklim Zirvesi’nde katılmaya davet etti"

Kremlin Basın Servisi, ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in telefon görüşmesi yaptığını duyururken, Biden'ın Putin'i Küresel İklim Zirvesi'ne katılmaya davet ettiğini bildirdi. ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki...

Istanbulhaber ·

Biden ve Putin telefonda görüştü

ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Biden, Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı askeri yığınak konusundaki endişelerini dile getirerek Putin'e toplantı önerisinde bulundu. Beyaz Saray tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD...

Istanbulhaber ·

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşerek, Rusya’nın Ukrayna sınırına yaptığı askeri yığınak konusundaki endişelerini dile getirdi.

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüşerek, Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı askeri yığınak konusundaki endişelerini dile getirdi.

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin