06.05.2021

HABER ÖZETI

  • Güvercin Masaya yapılacak ihbarlar doğrultusunda 24 saat görev yapacak olan ikinci Haybulans sayesinde ekipler, daha çok sokak hayvanının imdadına yetişerek yaşam umutları olmaya devam edecek.

  • Tam donanıma sahip Kuşadası Belediyesi'nde görevli bir veteriner hekim ile uzman personelin görev yaptığı ikinci Haybulans aracında serum seti, oksijen tüpü ve ekipmanı ile ilkyardım malzemeleri bulunuyor.

  • Hayvan hastalıkları ile ilgili tam donanımlı hazırlanan Haybulans aracı ile il genelinde görülebilecek salgın hastalıklar, zehirlenmeler, yangın, sel, deprem gibi olaylarda anında müdahale edilebilecek.

  • Ancak son dönemde gelen ihbarlara yetişmekte biraz zorlanıyorduk.

23/04/21 13:22

Kuşadası Belediyesi Haybulans aracını ikiye yükseltti

Kuşadası Belediyesi, hasta ve yaralı sokak hayvanlarına ilk müdahalede bulunmak amacıyla Haybulans aracı sayısını ikiye yükseltti. Güvercin Masaya yapılacak ihbarlar doğrultusunda 24 saat görev yapacak olan ikinci Haybulans sayesinde ekipler, daha çok sokak hayvanının imdadına...

Istanbulhaber ·

Bayburt’ta hayvan ambulansı "haybulans" hizmete girdi

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yaralı hayvanlara müdahalede geç kalınmaması için olay yerinde cerrahi müdahale yapma imkanı da sağlayan hayvan ambulansı "Haybulans" aracını hizmete sundu. İçinde yaralı ve hasta hayvanlara ilk müdahalede bulunabilecek şekilde dizayn...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin