24.05.2022

  • Konuyla ilgili olarak üreticiler, kaymakamlıklar, ziraat odaları ve tarım teşkilatının görüşlerini alan Vali Hasan Şıldak, zeytin arazilerinde hayvanların yol açtığı tarımsal zararların önlenmesiyle ilgili genel emir yayınladı.

  • Ayrıca oluşan zarar konusunda İlçelerde bulunan Çiftçi Mallarını Koruma Başkanlıklarının da denetim ve ceza yetkisi bulunduğu belirtiliyor, bu yetkilerin kullanılması talimatı veriliyor.

  • Vali Şıldak, Kanunla korunan ve ekonomik değeri yüksek olan zeytin ağacına verilen hayvan zararları konusunda üreticilerimiz bizzat bana yoğun bir şekilde şikayette bulundular.

  • Şikayetlerinin tamamen haklı gerekçelere dayandığını, zeytin ağaçlarının özellikle bazı alanlarda önemli ölçüde hayvan zararlarına maruz kaldığını gördük.

28/01/22 13:03

Balıkesir Valiliği’nden zeytin arazilerindeki hayvan zararlarına karşı etkili tedbir

Balıkesir Valiliği, Körfez Bölgesi'nde bulunan Edremit, Havran, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık İlçelerindeki zeytin arazilerinde otlatılan hayvanların zeytin ağaçlarına verdikleri zararlar konusunda zeytin üreticilerinden gelen yoğun yakınmalar üzerine hareket geçti. Konuyla...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin