25.05.2022

HABER ÖZETI

  • Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar üzerinde yaptığı düzenlemede plastik poşet fiyatını 25 kuruşta sabit tuttu.

  • İlgili usul ve esaslarda yapılan yeni düzenlemeler, Bakan Murat Kurum'un imzasıyla uygulamaya alındı.

  • Ayrıca yeni yılla birlikte artık zincir market ve mağazalar, plastik poşetlerin yanında kağıt, file, bez çanta ve benzeri alternatif çok kullanımlık taşıma ekipmanından bulundurmak zorunda olacak.

  • İşletmeler bu ekipmanları, talep eden vatandaşlara ücretli ya da ücretsiz vermekle yükümlü olacak.

05/01/22 13:56

Bakanlık duyurdu: Zincir marketlere kağıt, bez çanta, file zorunluluğu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayımlanan 'Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar'da güncelleme yapıldı. İlgili usul ve esaslarda yapılan yeni düzenlemeler, Bakan Murat Kurum'un imzasıyla uygulamaya alındı. Buna göre,...

Istanbulhaber ·

Marketlere bez poşet ve kağıt zorunluluğu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un imzasıyla yapılan düzenleme ile artık zincir market ve zincir mağazalar plastik poşetlerin yanında kağıt, file veya bez çanta ve benzeri alternatif çok kullanımlık taşıma ekipmanlarından bulundurmak zorunda olacak.

Son haberler ·

Zincir marketlere kâğıt, bez çanta, file zorunluluğu getirildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında yapılan düzenlemeye göre poşet ücreti 25 kuruşa sabitlenirken, zincir market ve zincir mağazalara kâğıt, file veya bez çanta ve benzeri alternatif çok kullanımlık taşıma ekipmanlarını bulundurma zorunluluğu getirildi. Çevre,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin