26.10.2021

HABER ÖZETI

  • Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı Malatya Şube başkan yardımcısı Seydi Aydemir, gaziliğin öneminden bahsederek, kendisi gibi gazi olan gazilerin gününü kutladı.

  • Gazilik, özünde İslam, vatan, bayrak gibi mukaddesatın korunması olan ruh ile şahadet için yola çıkan ve nasibini yaşarken alınabilecek en yüce paye olarak alan kişidir.

  • Bizler Anadolu'yu yurt kılan ecdadımızın izinde cesaret ve fedakarlık örneği olmaya, al bayrağın gölgesinde vatanın bağımsızlığı için mücadele etmeye devam ediyoruz.

  • İdealler ve hassasiyetler anlamında sözünü ettiğimiz bu devamlılığın sağlanması, güçlü bir millet olmanın yeter değil, ama asgari şartlarından biridir.

16/09/21 17:58

Bakan Yanık: “Millet olmak; ortak çıkarlarla birlikte, ortak değerlerler etrafında bir araya gelmek demektir”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına atama töreninde, "Bugünkü 45. atama teklifiyle birlikte bugüne kadar kamuda istihdamı sağlanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın sayısı 46 bin 127'ye ulaşmış...

Istanbulhaber ·

Malatyalı gaziden Gaziler Günü mesajı

Türkiye Gaziler ve Şehit aileleri Vakfı Malatya Şube başkan yardımcısı Seydi Aydemir, gaziliğin öneminden bahsederek, kendisi gibi gazi olan gazilerin gününü kutladı. Jandarma Özel Harekat birliğinde astsubay olarak görev yaparken el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin