17.08.2022

HABER ÖZETI

  • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Kaçak göçle mücadelemiz sürüyor.

  • Sonrasında, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bota Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince müdahale edildi ve tamamı Fas vatandaşı olan 62 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

  • Yapılan koordineli çalışmalar neticesinde, organizatör olduğu değerlendirilen 2 şahıs Deniz Polisi tarafından yakalandı ve diğer organizatör şahıs ise bottan denize atlayarak kaçtı.

  • Olayla ilgili olarak yakalanan yabancı uyruklu şahısların işlemleri devam ederken, 3 organizatörün ise adli makamlara sevk edildiği öğrenildi.

27/06/22 12:13

Bakan Soylu, Ege Denizi’ndeki kaçak göçmenlerin İHA ile tespit edilme anlarını paylaştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ege Denizi'nden geçmek isteyen kaçak göçmenlerin İnsansız Hava Aracı (İHA) ile tespiti sonrasında güvenlik güçlerince yakalanma görüntülerini paylaştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda,...

Istanbulhaber ·

Van’da 6 organizatör tutuklandı

Van'da göçmen kaçakçılığı yaptığı belirlenen 6 organizatör tutuklandı. Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin