03.07.2022

  • Yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi Forumu'na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bu millet 1960'ın rövanşını 15 Temmuz'da tanklara karşı gelerek almıştır dedi.

  • Forumda konuşan Bakan Soylu, 1960 döneminde Adnan Menderes ve arkadaşları için alınan idam kararının soğuk bir dille yazıldığına dikkat çekerek Sanki alelade yazılmış bir mahkeme kararı idi.

  • Türkiye'nin varlığını bir buzdolabına koymak isteyenler, hep tezgah oyunu içerisinde oldu Forumda gençler ile bir araya gelen Bakan Soylu, demokrasi üzerine konuşarak gençlere tavsiyelerde bulundu.

  • Hiçbir zaman gerçeğin önünün kesilemeyeceğini vurgulayan Bakan Soylu; Türkiye'nin kendine ait bir çizgisi var ve ben bunu millet çizgisi olarak tanımlıyorum.

11/05/22 14:54

Bakan Soylu: “Bu millet 60 darbesinin rövanşını, 15 Temmuz’da aldı”

Aydın'da düzenlenen Demokrasiye Geçişin 72. Yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi Forumu'na katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu millet 1960'ın rövanşını 15 Temmuz'da tanklara karşı gelerek almıştır" dedi. Bakan Soylu "Türkiye'nin varlığını bir buzdolabına...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin