28.06.2022

  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrupa Birliği Müktesebatına Uyum Sürecinde Türkiye'nin Ulaştırma Mevzuatının Analizi Projesi Açılış Töreni'ne katıldı.

  • Bizim için AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA), sunduğu mali katkının yanı sıra AB kurumlarıyla ortak iş yapma ve iş birliği deneyimlerimize sağladığı katkı ile öne çıkmaktadır.

  • IPA II döneminin en önemli projelerinden biri olan Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi bu yöndeki kararlılığımızın en büyük göstergelerinden biridir.

  • Bu projeler, Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatı çerçevesinde iklim değişikliğiyle mücadelesinde 2050 yılında karbon nötr bir kıta olma hedefine büyük bir katkı sağlayacak.

24/05/22 12:54

Bakan Karaismailoğlu: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinin, yapıcı bir yaklaşımla teşvik edilmesi gerektiğine inanıyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye'nin sabırla ve kararlılıkla sürdürdüğü Avrupa Birliği'ne tam üyelik sürecinin, yapıcı bir yaklaşımla teşvik edilmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrupa Birliği Müktesebatına...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin