09.08.2022

HABER ÖZETI

  • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Bakü'ye geldi.

  • Toplantıda, üçlü ve bölgesel işbirliğinin artırılması ile Hazar Geçişli Doğu-Batı Orta Koridor'un potansiyelinin geliştirilmesi konularının ele alınması bekleniyor.

  • Bakan Çavuşoğlu, Bakan Bayramov ve Bakan Tileuberdi görüşmeye ilişkin basın açıklaması yaptı.

  • Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, Cumhurbaşkanımızın ve Ulaştırma Bakanımızın gayretleri ile.

27/06/22 13:44

Bakan Çavuşoğlu: "Zengezur koridorunu destekliyoruz ve bir an önce açılmasını bekliyoruz"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki süreci desteklediklerini belirterek, "Azerbaycan'ın batı bölgeleri ile Nahçıvan arasında bağlantı sağlayacak Zengezur koridorunu güçlü şekilde destekliyoruz ve bir an önce açılmasını bekliyoruz" dedi. Azerbaycan'ın...

Istanbulhaber ·

Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı Bakü’de başladı

Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı Bakü'de başladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Bakü'ye...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin