01.07.2022

HABER ÖZETI

  • Başkent'te tarihi eserleri piyasaya sürerek haksız kazanç elde eden bir şahsa jandarma tarafından düzenlenen operasyonda çok sayıda sikke ve tarihi eser ele geçirildi.

  • Yürütülen soruşturma çerçevesinde Beyoğlu, Sancaktepe, Bayrampaşa, Esenler ve Pendik ilçelerinde daha önceden belirlenen adreslere baskın düzenlendi.

  • Baskınlarda gözaltına alınan 7 şüpheli hakkında 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet suçundan başlatılan tahkikatın ise devam ettiği aktarıldı.

23/05/22 13:04

Başkent’te tarihi eser kaçakçısına operasyon; 435 adet sikke ele geçirildi

Başkent'te tarihi eserleri piyasaya sürerek haksız kazanç elde eden bir şahsa jandarma tarafından düzenlenen operasyonda çok sayıda sikke ve tarihi eser ele geçirildi. Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması ile Kaçakçılığın Önlenmesine...

Istanbulhaber ·

İstanbul’da tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 12 bin 267 eser ele geçirildi

İstanbul'a tarihi eser kaçakçılığına yönelik yürütülen operasyonlarda, bir kısmı izinsiz kaçak kazılardan elde edilen toprak altı malzemeler ve sikkelerden oluşan 12 bin 267 tarihi obje ele geçirildi. Olayla bağlantılı oldukları ileri sürülen 7 kişi "şüpheli" sıfatıyla gözaltına...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin