29.06.2022

  • Geçmiş yıllarda hizmete sunulan hastanelerde aynı asansörle hem cenaze hem yemek hem de hasta taşındığını savunan Demircan, Eski kurumlarda otopark, kreş, yemek gibi hizmetler başlı başına sorun.

  • Bu muamma artık son bulmalıdır Yıllardır kamu kurumlarında liyakat esaslı yönetim sistemini istediklerini belirten Demircan, Son zamanlarda sağlık alanında iki sendika arasındaki koltuk kapma yarışını anlamsız buluyoruz.

  • Hastaların MHRS üzerinden randevu alamadıklarını da ifade eden Demircan, MR, ultrason gibi tetkikler konusunda 7-8 ay sonrasına verilen randevu sürelerini de paylaşmak isteriz.

  • Örneğin, şehir hastanelerinin yakınlarına özellikle ev sahibi olmayan sağlık çalışanlarına öncelik vermek şartı ile TOKİ tarafından konut projeleri yapılabilir diye konuştu.

11/05/22 12:38

Başkan Demircan: “İnsanımızın tedavi süresince konfora sahip olmasını kıymetli buluyorum”

40 yıl önce hizmete giren hastanelerin fiziki koşulları ile yeni yapılan şehir hastanelerinin fiziki koşullarını kıyaslayan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, "Şehir hastanelerinin; çalışan, hasta ve hasta yakınlarına sağladığı konforları düşündüğümüzde,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin