15.08.2022

  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası'nda konuşma yapan, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan üyelerin ve sorumluk sahasının sorunlarını dile getirdi.

  • Belediyeler ve Yerel İdari Kurumlar tarafından sanayi ve ticaret alanları önceden tespit edilmeli, altyapısı tamamlanmalı ve yer talebinde bulunan sanayiciye/işletmeciye uygun bir ücret karşılığında tahsis edilmeli veya kiralanmalıdır.

  • Halbuki kentin nüfus yoğunluğu ve ticaret yapısı ile orantılı olarak yeni sanayi ve ticaret alanlarının açılması imar mevzuatında zorunlu kılınmalıdır.

  • Başkan Arslan, diğer konu başlıklı sorunlar ve çözüm önerilerinin yer aldığı 19 maddelik sorunlar dosyasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a ve bakanlara takdim etti.

30/06/22 13:36

Başkan Arslan, üyelerinin sorunlarını dile getirdi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası'nda konuşma yapan, Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan üyelerin ve sorumluk sahasının sorunlarını dile getirdi. Şurada söz alan Başkan Arslan, "Bölgemizdeki sanayi ve ticaret alanı ihtiyacının...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin