16.05.2021

HABER ÖZETI

  • Deprem gerçeğini en yakından tanıyan ve acıları halen yüreklerde taşıyan illerden biri olduklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr.

  • Faruk Özlü, Deprem Haftası olarak anılan bu haftada deprem bilincinin oluşturulması depreme karşı hazırlıklı olunması ve deprem gerçeğini hiçbir zaman unutulmaması amaçlanıyor.

  • Düzce'miz de aktif deprem kuşağı üzerinde bulunmasından dolayı 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinin yaşayarak bu gerçekle acı bir şekilde yüzleşti.

  • Ülkemiz maalesef ki deprem bölgesinde olması ve geçmiş yıllarda yaşadığımız büyük can kayıpları depreme karşı bilinci olmamızın önemini bir kat daha artırmaktadır.

03/03/21 12:57

Başkan Özlü “Depreme hazırlıklı olmak hayat kurtarır”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 1-7 Mart tarihleri arasında anılan " Deprem Haftası" dolayısıyla mesaj yayımlayarak haftanın deprem bilincinin artmasına vesile olmasını diledi. Deprem gerçeğini en yakından tanıyan ve acıları halen yüreklerde taşıyan illerden biri...

Istanbulhaber ·

Aysun Aykan: “Türkiye’de her 7 yılda bir büyük deprem oluyor”

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir İl Sorumlusu Aysun Aykan, Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türkiye ve Balıkesir'deki deprem gerçeğine dikkat çekti. Deprem Haftası'nı hazırlıkla değerlendirme çağrısı yapan...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin