07.12.2021

HABER ÖZETI

  • 153 ağacı kesilmekten kurtardılar Uygulama kapsamında bir yıl boyunca 9 ton kağıt atık toplayarak 153 ağacı kesilmekten kurtaran Mahmut Şevket Zırh İlkokulu öğrencileri için bir program düzenlendi.

  • Başkan Tanış, Sıfır atık yönetim planı dâhilinde atıkların ayrı toplanması sağlanarak vatandaşlarımızın rahatça ulaşabileceği ikili ve çoklu toplama noktaları oluşturduk.

  • Çevre temizliği konusunda önemli adımlar attıklarını söyleyen Ayşin, Daha önce ilçemizden çıkan çöpler vahşi depolama alanı dediğimiz şekilde doğaya salınıyordu.

  • Diğer taraftan Başakşehir Belediyesi, eğitim öğretim yılı boyunca, öğrenciler başta olmak üzere öğretmenler ve okul görevlilerine çevre ve sıfır atık eğitimleri vermeye devam ediyor.

27/10/21 18:44

Başakşehir Belediyesinden okullara sıfır atık ödülü

Sıfır atık alanında Türkiye'ye öncü olan Başakşehir Belediyesi, bilinçlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Dünya Tasarruf Günü kapsamında Mahmut Şevket Zırh İlkokulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere sıfır atığın önemi anlatılarak çeşitli hediyeler verildi. Başakşehir...

Istanbulhaber ·

Gürpınar Belediyesi sıfır atık projesi ile örnek belediyecilik sergiliyor

Van'ın Gürpınar Belediyesi sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşan atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği "Sıfır Atık Projesi" ile atık maddelerin kaynağında ayrıştırılmasına olanak...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin