17.05.2021

  • Covid-19'un, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilmesiyle birlikte salgının yerel bir sorun olmaktan ziyade küresel nitelik kazandığı tescillendi.

  • Türkiye'de ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde korona virüs vakalarının görülmesinin ardından ilk ölüm verileri de yaşlı ve kronik hastalığa sahip bireylerde yaşandı.

  • Yapılan bilimsel araştırmalarda engelli yetişkinlerin kalp hastalığı, felç, diyabet veya kanser geçirme ihtimali engelsiz yetişkinlerden üç kat daha fazla olduğu ifade edilmektedir.

  • Aynı zamanda Yaşlılar için de hizmetlerine devam eden ekipler, özellikle kronik rahatsızlığı olan ve ihtiyaçlarını karşılamada zorlanan vatandaşlar için gerekli hizmetleri sağlamak adına sahada çalışmalarına devam ediyor.

09/04/21 16:43

Büyükşehir Belediyesi engelli ve yaşlı vatandaşları yalnız bırakmıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, engellileri pandemi sürecinin olumsuz şartlarından uzaklaştırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü, pandemi sürecinde yaşadığı zorlukları en aza indirmek için sosyal anlamda engelli ve yaşlıların...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin