22.05.2022

HABER ÖZETI

  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Ukrayna ziyareti sırasında Azerbaycan ve Ukrayna arasında tarım, enerji ve ticaret alınlarında işbirliğine dair 6 mutabakat zaptı imzalandı.

  • Kiev'de Cumhurbaşkanı Aliyev, Borispol Uluslararası Havalimanı'nda Ukrayna Dışişleri Bakan Birinci Yardımcısı Emine Japarova ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

  • Aliyev ve Zelensky imza töreninin ardından basın toplantısı düzenledi.

  • Azerbaycan ve Ukrayna arasındaki işbirliğinin gelişmesi için birçok fırsat olduğunu vurgulayan Aliyev, Her alanda işbirliğine hazırız ve tüm işbirliğinin güçlü dostluğumuza dayandığını tekrarlamak istiyorum dedi.

14/01/22 18:26

Azerbaycan-Ukrayna arasında tarım, enerji ve ticaret alanlarında 6 mutabakat zaptı imzalandı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Ukrayna ziyareti sırasında Azerbaycan ve Ukrayna arasında tarım, enerji ve ticaret alınlarında işbirliğine dair 6 mutabakat zaptı imzalandı. Ukrayna'ya çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ukrayna Devlet...

Istanbulhaber ·

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy ile Kiev'de bir araya geldi Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy'nin davetlisi olarak çalışma ziyareti için bugün Ukrayna'nın başkenti Kiev'e geldi....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin