15.05.2021

HABER ÖZETI

  • Pasifik Okyanusu'nda ilerleyişini sürdüren Seroja Kasırgası Avustralya kıyılarına yaklaştı.

  • Meteoroloji Bürosu, kasırgayı nadir, tehlikeli hava şeklinde nitelendirirken, Batı Avustralya eyaletindeki 3 şehir başta olmak üzere çok sayıda yerleşim yerinde 2 ve 3'üncü kategoride uyarı verildi.

  • Yetkililer ayrıca, “Seroja Kasırgası, Carnarvon ve Jurien Körfezi arasındaki sahili geçerken tekrar zayıflamadan önce potansiyel olarak 3’üncü kategoriye ulaşması bekleniyor.

  • Acil servisler, Seroja Kasırgası’nın etkili olması beklenen bazı kasabaların kasırgalara dayanaklı şekilde tasarlanmadığı göz önüne alındığında, binlerce mülkün zarar görebileceği konusunda endişelerimiz var dedi.

11/04/21 11:11

Avustralya’da Seroja Kasırgası alarmı: 2 ve 3’üncü kategoride uyarı verildi

Avustralya'nın batısında yetkililer, Pasifik Okyanusu'nda ilerleyişini sürdüren Seroja Kasırgası'nın ülke kıyılarına yaklaşması nedeniyle Batı Avustralya eyaletindeki 3 şehir başta olmak üzere çok sayıda yerleşim yerinde 2 ve 3'üncü kategoride uyarı verildiğini bildirdi. Pasifik...

Istanbulhaber ·

Avustralya’da Seroja Kasırgası alarmı: 2 ve 3’üncü kategoride uyarı verildi

Pasifik Okyanusu’nda ilerleyişini sürdüren Seroja Kasırgası Avustralya kıyılarına yaklaştı. Saatte 150 kilometre hızla batı kıyılarına ilerleyen kasırganın hafta sonu Batı Avustralya eyaletine ulaşması bekleniyor. Meteoroloji Bürosu, kasırgayı "nadir, tehlikeli hava" şeklinde...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin