27.10.2021

HABER ÖZETI

  • Tören Atatürk anıtına Kaymakam Didem Dinç Özay ve Belediye Başkan Vekili Ayşe Uludoğan tarafından çelenk konulmasıyla başlandı.

  • Altınordu Belediyesi ile Altınordu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen program kapsamında, Atatürk'ün Ordu'ya gelişinde karaya ilk ayak bastığı yer olan İlkadım Anıtı önünde etkinlik düzenlendi.

  • Programda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ise öncelikli olarak 19 Eylül Gaziler Günü'nü tebrik etti.

  • Program, öğrenciler tarafından şiirler okunması, Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği türkülerin seslendirilmesi ve halk oyunları gösterileri ile devam etti.

19/09/21 16:31

Atatürk’ün Ordu’ya gelişinin 97. yıldönümü kutlandı

Ordu'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ordu'ya gelişinin 97'nci yıldönümü, düzenlenen etkinliklğı ile kutlandı. Altınordu Belediyesi ile Altınordu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen program kapsamında, Atatürk'ün Ordu'ya gelişinde karaya ilk ayak bastığı yer olan İlkadım...

Istanbulhaber ·

Hisarcık’ta “Gaziler Günü” kutlamaları

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde Türkiye Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" unvanının verilişinin 100. yıl dönümü Korona virüs salgını nedeniyle katılımın sınırlı tutulduğu törenle kutlandı. Tören Atatürk anıtına Kaymakam Didem Dinç Özay ve Belediye...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin