09.05.2021

  • Ticaretimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu hedef olan 1 milyar euroya çıkarmak için ATO olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız açıklamasında bulundu.

  • Enerji koridorunda iki ülke Arnavutluk ile Türkiye'nin hem Akdeniz hem de Balkan ülkesi, NATO müttefiki ve AB adayı olduklarını kaydeden Robo, Aynı yönde ilerliyoruz.

  • 600 Türk şirketinin Arnavutluk'ta 3,5 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirdiğini kaydeden Baran, yatırımları artırmaya yönelik adımların da karşılıklı diyaloglarla ele alınabileceğini aktardı.

  • ATO olarak Esenboğa'dan yurt dışına direkt uçuş sayısını artırmak üzere çalışma yaptıklarını da hatırlatan Baran, pandemi sonrasında Tiran'a da direkt uçuşların başlatılmasına ilişkin talepte bulunacaklarını bildirdi.

16/04/21 14:03

Arnavutluk Büyükelçi Robo’dan Türk iş adamlarına stratejik alanlarda işbirliği çağrısı

Arnavutluk'un Ankara Büyükelçisi Kastriot Robo, Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran'ı makamında ziyaret etti. Arnavutluk'un Türk şirketlerine ve ürünlerine kapılarının açık olduğunu belirten Büyükelçi Robo, "Daha fazla Türk ürün ve şirketini ülkemizde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin