30.06.2022

HABER ÖZETI

  • Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 2022 Afet Tatbikat Yılını tematik tatbikatlardan biri olan Orman Yangınları Tatbikatı ile sürdürüyor.

  • Yangın söndürme helikopterinin de katıldığı tatbikatta, dereceye giren Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine de plaket verildi.

  • Tematik tatbikatta, AFAD Acil Uygulamasının 4 ilde aktive edilmesinden TAMP ile Ulusal Orman Yangınları Müdahale Planının (UOYMP) birlikte çalıştırılmasına kadar pek çok ilk hayata geçiriliyor.

  • AFAD, 2021 Afet Eğitim Yılı'nda afet bilgilendirmeleriyle 56,7 milyon kişiye ulaştıktan sonra 2022 Afet Tatbikat Yılı'nı hayata geçirdi.

25/05/22 18:43

Antalya merkezli 4 ilde 5 bin personelin katılımıyla “Orman Yangınları Tatbikatı”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), "2022 Afet Tatbikat Yılını" tematik tatbikatlardan biri olan "Orman Yangınları Tatbikatı" ile sürdürüyor. Antalya merkezli tatbikat, 26 Mayıs'ta, Muğla, Mersin ve Adana'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Tatbikata, 808'i...

Istanbulhaber ·

Çanakkale’de orman yangını tatbikatı

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yaz sezonu öncesi orman yangınları tatbikatı gerçekleştirildi. Yangın söndürme helikopterinin de katıldığı tatbikatta, dereceye giren Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerine de plaket verildi. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü Karacaören...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin