15.08.2022

  • Suriyelilerin yoğunlukta gittiği ülkelerden biri olan Almanya'ya talep artarken, Türkiye'den Almanya'ya giden Suriyelilerin ellerindeki maddi imkanlar da dikkat çekiyor.

  • İLTİCA STATÜSÜNE GEÇİYORLAR Çoğunlukla ülkedeki akrabalarının yardımıyla dili öğrenen Suriyeliler, Alman toplumunun arasına hızla karışyor ve mültecilikten iltica hakkı almasıyla işler değişiyor.

  • KAMPTAYSA İHTİYAÇ DESTEĞİ Yurt veya iltica kampında kalması nedeniyle cep harçlığı olarak 145 euro alan Suriyelilerin barınma ve sağlık masraflarını da karşılamak üzere yardım sağlayan Almanya, 332 euro ödeme yapıyor.

  • Mülteciler için yapılan devlet desteklerini kamuoyuyla paylaşan Almanya, 2020 yılında 382 bin mültecinin sosyal yardım aldığını duyurdu.

24/06/22 13:22

Almanya'ya giden bir Suriyelinin ortalama geliri 40 bin TL

Suriyelilerin yoğunlukta gittiği ülkelerden biri olan Almanya'ya talep artarken, Türkiye'den Almanya'ya giden Suriyelilerin ellerindeki maddi imkanlar da dikkat çekiyor. Mülteciler için yapılan devlet desteklerini kamuoyuyla paylaşan Almanya, 2020 yılında 382 bin mültecinin...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin