28.05.2022

HABER ÖZETI

  • Alman polisi, Baden Württemberg eyaletindeki Heidelberg kentindeki Heidelberg Üniversitesi'nin konferans salonunda bir saldırganın çok sayıda kişiyi yaralamasının ardından intihar ettiğini açıkladı.

  • Mannheim polisi tarafından yapılan açıklamada, saldırının siyasi veya dini bir nedenle düzenlediğine dair kanıt olmadığı ifade edilerek, saldırganın tek başına hareket ettiğine inanıldığı ifade edildi.

  • Öte yandan, 1386 yılında kurulan Heidelberg, Almanya'nın en eski üniversitesi olarak biliniyor.

  • Olay yerindeki incelemelerin özel kuvvetler ile birlikte devam ettiğini belirten polis, saldırıyla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldığını duyurdu.

24/01/22 17:53

Almanya’daki üniversite saldırısının bilançosu netleşti: 4 yaralı

Almanya'da Heidelberg Üniversitesi'ne düzenlenen saldırıda 4 kişinin yaralandığı açıklandı. Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinde yer alan Heidelberg kentindeki Heidelberg Üniversitesi'nin konferans salonunda düzenlenen silahlı saldırıda, 4 kişinin yaralandığı açıklandı. Mannheim...

Istanbulhaber ·

Almanya’da üniversitede silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Almanya'da Heidelberg Üniversitesi'nde bir öğrencinin uzun namlulu silahla ateş açarak çok sayıda kişiyi yaralayan saldırgan, ardından intihar etti. Alman polisi, Baden Württemberg eyaletindeki Heidelberg kentindeki Heidelberg Üniversitesi'nin konferans salonunda bir saldırganın...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin