08.12.2021

  • Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan-İran sınırının diğer bölgelerinde ele geçirdiğimiz uyuşturucu miktarı geçtiğimiz yılların aynı dönemine göre iki katına çıktı.

  • Bu, Ermenistan'ın İran ile birlikte yaklaşık 30 yıl boyunca Azerbaycan'ın eskiden işgal altındaki topraklarını Avrupa'ya uyuşturucu kaçakçılığı için kullandığı anlamına geliyor dedi.

  • Dağlık Karabağ sorunu geçmişte kaldı İkinci Karabağ Savaşı'nın ve Azerbaycan'ın zaferinin üzerinden 1 yıl geçtiğini vurgulayan Aliyev, Çatışma sonrası dönem genellikle sakin geçiyor.

  • Ermenistan ile sınırların belirlenmesi ve toprak bütünlüğünün karşılıklı tanınması koşuluyla bir barış anlaşması konusunda müzakerelere başlamaya hazırız.

15/10/21 14:13

Aliyev: "Ermenistan, İran’la birlikte Avrupa’ya uyuşturucu kaçakçılığı yapmak için işgal altındaki Azerbaycan topraklarını kullandı"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan-İran sınırının diğer bölgelerinde ele geçirdiğimiz uyuşturucu miktarı geçtiğimiz yılların aynı dönemine göre iki katına çıktı. Bu, Ermenistan'ın İran ile birlikte yaklaşık 30 yıl boyunca Azerbaycan'ın eskiden işgal altındaki...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin