22.05.2022

HABER ÖZETI

  • YEPAŞ Genel Müdürü Arif Akşam yaptığı açıklamada, EPDK tarafından açıklanan yeni tarifelerle birlikte mesken abone grubundaki müşterilerimiz için kademe uygulaması gelmiştir.

  • Tüketicilerin maliyetlerdeki artışlardan daha az etkilenmesi ve ev elektrik tüketiminde tasarrufun teşvik edilmesi amacıyla 1 Ocak'tan itibaren kademeli elektrik tarifesi uygulamasına geçildi.

  • Standart bir hanede en çok elektrik tüketen 3'lü buzdolabı, fırın ve ütüdür.

  • Elektrik piyasası mevzuatı gereği her döneme ilişkin tüketimler ilgili dönemlerdeki fiyatlarla faturalandırılmaktadır.

17/01/22 14:58

AKEDAŞ’tan elektrik faturalarında yeni dönem açıklaması

Kahramanmaraş Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. yeni uygulamaya giren kademeli elektrik tarifesinin detaylarını açıkladı. Akedaş Elektrik Perakende Satış A.Ş. İş Zekası ve Raporlama Yöneticisi Hamdi Kemal Özdemir, mesken kullanıcıları için 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe...

Istanbulhaber ·

Elektrikte kademeli fiyat tarifesi: 150 kWh’ye kadar 1,37 TL, 150 kWh üzeri ise 2,06 TL

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) 01 Ocak'tan itibaren getirilen kademeli fiyat tarifesinde hanelerde 150 kWh'ye kadar olan tüketimler kilovatsaat başına vergiler dâhil 1,37 TL'den faturalandırılacak, bunun üzerindeki her kilovatsaat tüketim için uygulanacak birim...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin