28.06.2022

HABER ÖZETI

  • NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, resmi ziyaret çerçevesinde Danimarka'ya geldi.

  • Ukrayna'daki savaşa değinen Stoltenberg, NATO, Ukrayna'nın BM şartında yer alan meşru müdafaa hakkını tam olarak desteklemektedir.

  • NATO ve Avrupa Birliği'nin şu anda her zamankinden daha yakın bir şekilde birlikte çalıştığını belirten Stoltenberg, Ukrayna'yı destekliyoruz, aynı zamanda askeri hareketlilik, denizcilik sorunları, siber ve Batı Balkanlar konularında birlikte çalışıyoruz.

  • Danimarka da dahil olmak üzere müttefiklerin Ukrayna'ya desteklerini artırmalarının nedeni budur.

19/05/22 22:18

İsveç ve Finlandiya'dan Türkiye mesajı

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, NATO üyeliği konusunda Türkiye ile çalıştıklarını belirtirken, Niinistö, Türkiye'nin güvenlik endişelerinin giderilmesi konusunda mutabık olduklarını söyledi.

Son haberler ·

ABD Başkanı Biden: "Finlandiya ve İsveç NATO’yu güçlendirecek"

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Finlandiya ve İsveç NATO'yu güçlendirecek" ifadelerini kullandı. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ise,...

Istanbulhaber ·

AK Parti Sözcüsü Çelik: “(İsveç ve Finlandiya’nın) Düşmanlarımıza verdiği bu destek hiçbir şekilde kabul edilemez”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuna ilişkin, "Sizin bu terör örgütlerine verdiğiniz destekler, bizim askerimize, polisimize, sivil vatandaşımıza dönük bir saldırı olarak ortaya çıkıyor. Dolayısıyla düşmanlarımıza verilen bu destek hiçbir...

Istanbulhaber ·

Stoltenberg: “Finlandiya, İsveç ve Türkiye ile temas halindeyiz”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine karşı çıkmasına ilişkin, "Finlandiya, İsveç, Türkiye ve tüm müttefiklerle yakın temas halindeyiz. Türkiye'nin dile getirdiği endişeleri ele alıyoruz. NATO'da önemli kararlar konusunda...

Istanbulhaber ·

Sözcü Çelik: "Yarın bir gün bir NATO üyesi ülke, Finlandiya ve İsveç’in yaptığı gibi NATO üyesi olan Türkiye’yi tehdit eden bu davranışlara devam ederse o zaman NATO içerisinde hiçbir karar alınmaz."

Sözcü Çelik: "Yarın bir gün bir NATO üyesi ülke, Finlandiya ve İsveç'in yaptığı gibi NATO üyesi olan Türkiye'yi tehdit eden bu davranışlara devam ederse o zaman NATO içerisinde hiçbir karar alınmaz."

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin