17.05.2021

HABER ÖZETI

  • ABD Senatosu, ABD'de yaşayan Asya kökenli kişilere yönelik Covid-19 sebebi ile artan nefret suçlarına karşı Covid-19 Nefret Suçları Yasasını onayladı.

  • Yasa, her iki partiden tam destek alırken, sadece Missouri Cumhuriyetçi Senatörü Josh Hawley yasaya karşı oy kullandı.

  • Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer yaptığı açıklamada, tasarının Senato'nun önemli sorunları çözmek için çalışabileceğinin kanıtı olduğunu belirtti.

  • Hirono kanunun Senato'da kabul edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Kanunun geçmesi açık ve yanlış anlaşılamaz bir biçimde birliktelik mesajı verdi dedi.

23/04/21 02:17

ABD Senatosu, Covid-19 nefret suçları yasasını onayladı

ABD’de Senato, korona virüs salgını nedeni ile Asya kökenli kişilere yönelik artan nefret suçlarına karşı harekete geçti. Senato’da yapılan oylamada, Covid-19 Nefret Suçları Yasası 94’e karşı 1 oy ile kabul edildi. Yasa, her iki partiden tam destek alırken, sadece Missouri...

Türkiye Gazetesi ·

ABD Senatosu, Covid-19 Nefret Suçları Yasasını onaylandı

ABD Senatosu, ABD'de yaşayan Asya kökenli kişilere yönelik Covid-19 sebebi ile artan nefret suçlarına karşı Covid-19 Nefret Suçları Yasasını onayladı. ABD'de Senato, korona virüs salgını nedeni ile Asya kökenli kişilere yönelik artan nefret suçlarına karşı harekete geçti....

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin