23.05.2022

HABER ÖZETI

  • Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'nın her an Ukrayna'ya saldırabileceği bir aşamadayız diyerek Rusya'ya karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu ifade etti.

  • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise Ukrayna krizine çözüm bulma umuduyla Cuma günü İsviçre'nin Cenevre kentinde Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya gelecek.

  • Psaki, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu krizi, Ukrayna sınırları boyunca 100 bin Rus askerini yığarak çıkarttı.

  • Yetkili, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etme yoluna gitmesi halinde ABD'nin hazırlıklı olduğu konusunda uyarıda bulunarak, İşgal olması durumunda ekonomik sonuçların yanı sıra Ukraynalılara ek savunma teçhizatı sağlayacağız dedi.

18/01/22 22:59

ABD: Rusya her an Ukrayna'ya saldırabilir

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi durumunda bütün seçeneklerin masada olduğunu belirterek, "Rusya'nın her an Ukrayna'ya saldırabileceği bir aşamadayız." uyarısında bulundu.

Son haberler ·

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: "Rusya’nın her an Ukrayna’ya saldırabileceği bir aşamadayız"

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, "Rusya'nın her an Ukrayna'ya saldırabileceği bir aşamadayız" diyerek Rusya'ya karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu ifade etti. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ise Ukrayna krizine çözüm bulma umuduyla Cuma günü İsviçre'nin Cenevre kentinde...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin