19.05.2022

HABER ÖZETI

  • ABD'nin Rusya'nın, Ukrayna'ya yönelik eylemleri nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ni toplantı yapmaya çağırmasına Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Yardımcısı Dmitriy Polyansky'den tepki geldi.

  • ABD'li üst düzey bir yetkili, BM Güvenlik Konseyi toplantısının Ukrayna krizi ile ilgili Rusya'nın kendisini açıklaması için bir şans olduğunu ifade etti.

  • Bir toplantıya devam etmek için en az 9 oya ihtiyaç var ve Çin, Rusya, ABD, İngiltere ve Fransa veto haklarını kullanamıyor.

  • Rusya, konseyin 5 veto yetkisinden birine sahip olduğu için herhangi bir adım atılamıyor.

28/01/22 22:48

ABD’li yetkili: “BM Güvenlik Konseyi toplantısı Rusya’nın kendisini açıklaması için bir şans”

ABD'li üst düzey bir yetkili, BM Güvenlik Konseyi toplantısının Ukrayna krizi ile ilgili Rusya'nın kendisini açıklaması için bir şans olduğunu ifade etti. Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilim devam ederken, ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield,...

Istanbulhaber ·

Rusya’dan BM Güvenlik Konseyi’ne çağrı yapan ABD’ye tepki

ABD'nin Rusya'nın, Ukrayna'ya yönelik eylemleri nedeniyle Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ni toplantı yapmaya çağırmasına Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Yardımcısı Dmitriy Polyansky'den tepki geldi. Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim devam ederken, ABD, Rusya'nın,...

Istanbulhaber ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin