16.05.2021

  • CNN'in, Biden yönetiminden iki üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberine göre yeni yönetim, Navalnıy'ın zehirlenmesi ve daha sonra tutuklanması sebebiyle Rusya'ya yaptırım hazırlığında.

  • Yaptırımların, Avrupa Birliğiyle (AB) koordinasyon içinde bu hafta açıklanacağını bildiren yetkililer, Biden yönetiminin bu tavrının, Rusya politikasında da belirleyici rol oynayacağını kaydetti.

  • - Navalnıy, 17 Ocak’ta havaalanında tutuklanmıştı Rus muhalif Navalnıy, zehirlendiği iddiasıyla Berlin'de tedavi gördükten sonra 17 Ocak'ta Moskova'ya dönüşünde havaalanında tutuklanmıştı.

  • Yetkililer, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesi ve Amerikan resmi kurumlarına yönelik Solarwinds siber saldırısı konusunda da adımlar atabileceğini ifade etti.

01/03/21 20:56

ABD'li üst düzey yetkililer: Biden yönetimi, bu hafta Rusya'ya yaptırımlar uygulayacak

CNN'in, Biden yönetiminden iki üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberine göre yeni yönetim, Navalnıy'ın zehirlenmesi ve daha sonra tutuklanması sebebiyle Rusya'ya yaptırım hazırlığında. Yaptırımların, Avrupa Birliğiyle (AB) koordinasyon içinde bu hafta açıklanacağını bildiren...

Türkiye Gazetesi ·

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin