27.06.2022

HABER ÖZETI

  • WASHINGTON (AA) - Biden, yaptığı yazılı açıklamada, nisan ayı enflasyon verisine ilişkin değerlendirmede bulundu.

  • Enflasyonun ülke genelinde aileler için bir zorluk olduğunu vurgulayan Biden, enflasyonu düşürmenin en önemli ekonomik önceliği olduğunu yineledi.

  • Biden, salgın ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'da başlattığı savaşın neden olduğu fiyat artışıyla ilgili küresel tedarik zinciri sorunlarına karşı mücadelelerinin devam edeceğini kaydetti.

  • Biden, Nisan ayında yıllık enflasyonun ılımlı seyretmesi umutlandırıcı olsa da enflasyonun kabul edilemez derecede yüksek olduğu bir gerçek.ifadesini kullandı.

11/05/22 21:20

ABD Başkanı Biden: Enflasyon kabul edilemez derecede yüksek

WASHINGTON (AA) - Biden, yaptığı yazılı açıklamada, nisan ayı enflasyon verisine ilişkin değerlendirmede bulundu. Enflasyonun ülke genelinde aileler için bir zorluk olduğunu vurgulayan Biden, enflasyonu düşürmenin en önemli ekonomik önceliği olduğunu yineledi. Biden,...

Haber Zamani ·

ABD Başkanı Biden: Enflasyon kabul edilemez derecede yüksek

Haber Zamani

Gelişmiş ekonomiler de yüksek enflasyonun pençesinde

BERLİN (AA) - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu derin ekonomik gerilemenin ardından toparlanmaya geçen gelişmiş ülkelerde fiyat artışlarının gevşemesi beklenirken Ukrayna-Rusya savaşıyla artan enerji, gıda ve emtia fiyatları sonucu enflasyon yükselmeye...

Haber Zamani ·

Gelişmiş ekonomiler de yüksek enflasyonun pençesinde

Haber Zamani

İlgili konular

×
Palo.com.tr Facebook ta takip edin